V sobotu proběhl ve Volenici u Březnice již pátý ročník tohoto závodu. Pořadateli byli majitelé chovatelsé stanice Seahawk a ZKO Horní Počernice. Miroslav Pospíšil se účastnil s oběma fenami. Blackie získala v kategorii ZVV1 s 92 body druhé místo a se Cindy si páníček zaběhal
v kategorii „sranda“. Fotky zde a zde.




V sobotu 6. prosince 2014 na sjezdu ČKS obdržel náš člen Miroslav Pospíšil ocenění
ZLATÉ PLAKETY ZA REPREZENTACI ČKS. Toto ocenění je vyznamenáním udělovaným
na úrovni pléna a předsednictva ČKS.
Míro gratulujeme a přejeme i nadále mnoho úspěchů s čtyřnohými kamarády!

Mistrovství republiky stopařů, Frýdlant nad Ostravicí – 24.-26.10.
Míra se svou fenou Cindy získali první den od pana B. Ťujíka 95 bodů, druhý den od pana T. Krajčího na těžkém terénu 12 bodů. Skončili tak na 15. místě.

Zkoušky dle MZŘ, Nový Bor – 25. 10.
Věra s Brownem složili SPr2 se známkou velmi dobře.

Závod dvojic, Lomnice nad Popelkou – 1. 11.
Do otevřeného závodu dvojic ZVV1 se přihlásil Mirek Pospíšil s fenou Blackie a Věra Karásková s Brownem. Dvojice se umístila s 251 body na 6. příčce. Fotky zde.

Mistrovství světa IHF stopařů, Horažďovice – 7.-9.11.
Dle mezinárodní zkoušky IPO FH se v Horažďovicích bojovalo o titul mistra světa 2014. Naše želízko v ohni bylo v zastoupení Míry Pospíšila a jeho fenky Cindy von Philippsorf. První den od slovenského rozhodčího pana P. Lengvarského obdrželi 95 bodů a druhý den od pana K. Nedvěda 98 bodů. Nastala situace rovnosti bodů nejlepších dvou závodníků. O první místo pak rozhodl počet bodů lepší stopy. Míra se Cindy tak získali titul vicemistr světa, CACT a res. CACIT. Foto zde.

Bonitace NO, Litoměřice – 15. 11.
Posuzovali pánové Prášil (povahy) a Šiška (exteriér), feně Quarta Mineo zadali známku 5JX1/N a titul nejlepší obrany bonitace.


Letošní mistrovství republiky Hovawartů stopařů se konalo v Dogcentru Ajax ve Volenici u Rožmitálu pod Třemšínem. Cindy von Philippsdorf obhajovala loňské vítězství. Závodilo se podle mezinárodní zkoušky IPO FH. První den si u pana rozhodčího Ulče vyčuchala 95 bodů a druhý den u pana Zimka 96 bodů. S celkem 191 body se tak stala mistrem republiky, vítězkou závodu a držitelkou dalšího titul CACT. Míra také závodil se svou mladší fenkou Blackie ve vložené kategorii FPr 3, kde se s 90 body umístili na druhém místě.

Na Národní výstavě psů v Mladé Boleslavi 19. července 2014 obdržel Nero Květy Maníkové ve třídě mladých od polské sudí, paní Jadwiga Niciewicz, krásnou známku V1 CAJC.

Dne 13. září se v České Skalici uskutečnil svod dorostu Bílých švýcarských ovčáků, kterého se úspěšně účastnila Květa se svým psem Nerem (Gilli Nubika). Téhož dne se konala klubová výstava tohoto plemene, kde Nero získal ve třídě mladých ocenění V2. Blahopřejeme!

V Hradci Králové se 18. října konal svod dorostu Chodských psů, kterého se zúčastnila Hana Mejzlíková se svým psem Darsim.


Speciální výstava Hovawartů – 27. 9.
V Bochovicích předvedl Mirek Pospíšil svou fenou Blackie Amijon star ve třídě vítězů a přivezl ocenění V2, Res. CAC.

Zkoušky dle NZŘ, Česká Kamenice – 4. 10.
Pan Josef Kříž s fenou Eri (Quarta Mineo) složil zkoušku ZVV1.

Oblastní výstava Německých ovčáků – 11. 10.
V Mělníku pan J. Kříž s fenou Eri na speciální výstavě vyběhali známku výborná 6.

Velká cena Hrádku n. Nisou – 11. 10.
Na jubilejním 10. ročníku jsme měli jedno želízko v ohni. Míra Pospíšil s fenou Cindy von Philippsdorf získali nejvyšší možné ohodnocení-100 bodů!
Kategorii stopa tak vyhráli.

Zavírání studánek, Ústí na Labem – 11. 10.
Na tomto závodu dvojic Jindra Žák s fenou Arna Cireus svým výkonem na obraně v kategorii ZM vybojovali krásné 2. místo.

Zkoušky dle MZŘ, Česká Lípa-město – 12. 10.
Míra s fenou Blackie úspěšně složil zkoušku UPr 1.

Všem patří velká gratulace!


V sobotu 27. září se konala v Lovosicích soutěž Chodských psů
o putovní Kozinův pohár. Naše členka Hanka Mejzlíková se ho účastnila se svým ročním pejskem Darsim v kategorii ZZO. Pan rozhodčí Janeček dvojici ohodnotil 57 body z možných 60, což stačilo na zlatou příčku. Darsi byl z celého závodu nejmladší jedinec a určitě jsme za jedno, když zde napíši „Klobouk dolů za takový krásný výkon!“.
Srdečně blahopřejeme! Fotky z akce zde.


Za krásného počasí se v prostorách DDM Cvikováček konaly první zahradní slavnosti. Měli jsme příležitost prezentovat naši zájmovou činnost a zároveň získat nové adepty z řad mládežníků. Návštěvníci měli možnost klást dotazy, prohlédnout si zkušební řády, získané diplomy a poháry z různých soutěží. Děkujeme Kamče Krištoforiové a Markétce Struppové ml. za předvedení spolupráce s jejich pejsky.


Naše nejmladší členka Nikola Vaněčková vyrazila bojovat za náš cvičák na 37. ročník soutěže O Novoborský pohár. Nastoupila s fenou Cinderella do kategorie ZZO, kde se jí podařilo v konkurenci ostřílených závodníků vybojovat s 54 body krásné 3. místo.

Nikčo Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci klubu!


Opět nadešel čas měřit síly s těmi nejlepšími z republiky a probojovat se na mistrovství ČR stopařů. Mirek Pospíšilů se svou desetiletou Hovawartkou Cindy von Philippsdorf vyjeli do ZKO Chodov u Karlových Varů. Výkon devíti psů posuzoval pan Theodor Krajčí. Po prvním dni soutěže vedl Míra žebříček s 96 body a v neděli své umístění udržel, celkem s 184 b. výběrový závod vyhrál.

Tímto jménem celé ZKO dvojici blahopřeji a držím pěsti na mistrák!



Z důvodu obsazeného areálu se víkenový výcvik ve dnech 6. a 7. září ruší!!


V neděli 7. září se pro velký ohlas bude opět konat pochod se psy. Je zvláště vhodný pro socializaci mladých psů. Sejdeme se ve 14:00 u ZŠ Vojanova v Děčíně (mapa, GPS: 50°46’51.150″N, 14°10’52.176″E, Tel.: 605 259 272), pošlapeme asi 3 hodiny terénem. Nezapomeňte tedy vhodnou obuv i šat. Na vzorné pejsky i páníčky se těší veterinářky Markéta Grešíková a Hana Mejzlíková.

          Od 16.8. se vrací výcvik na náš cvičák,těšíme se na hojnou účast,

          blíží se zkoušky,tak musíme začít pořádně makat.

Mezinároní výstava psů Mladá Boleslav – 31. 8. 2014
Na této výstavě ukázala Blackie Amijon star opět svou krásu a od pana rozhodčího Kukly obdržela ve třídě šampionů ocenění V1, CAC, Res. CACIB.

Zlatý obojek, ZKO Česká Kamenice – 9. 8. 2014
Za teplého počasí a v těžké konrurenci vybojovala Hanka Mejzlíková se svým šikovným Darsim na svých prvních závodech krásné 2. místo v kategorii ZZO.

Memoriál Jardy Hnízdila – Tři Sekery 2.-3.8.2014
Již po několikáté se dvojice Míra a Cindy účastnili stopařské soutěže dle IPO FH, pořádané ZKO Tři Sekery. Letos se se 172 body umístili na 3. místě.

Nároní výstava psů Mladá Boleslav – 20. 7. 2014
Míra předvedl svou mladší fenku Blackie Amijon star ve třítě vítězů, kde vyběhali první místo, tituly CAC, nejhezčí fena – NV, CAC ČMKU a BOB (vítěz plemene).

Moc děkujeme našim členům za reprezentaci klubu a přejeme i nadále hodně úspěchu!


POZOR! Z důvodu obsazeného areálu bude probíhat víkenový výcvik ve dnech 12. a 13. července
na cvičišti ZKO Nový Bor-Havranky (GPS: 14.5649989°E,50.7676372°N).