6. ročníku vánočního závodu v Horních Počernicích se s oběma fenami účastnil Míra Pospíšil. S mladší Blackie soutěžil v kategorii ZZO1. Od pana rozhodčího B. Ťujíka získal 93 bodů, čímž se umístil na krásném 2. místě. V kategorii „sranda“ pak se Cindy oprášili své schopnosti a užili si legrace.

O víkendu jsme opět cvičili.
Počasí stále přeje a tak jsme mohli na „Mikuláše“ trénovat i stopy.

 

 

 


Více fotek naleznete na tomto odkazu.

V neděli vyjel pan J. Kříž zkusit své štěstí a předvést um své feny do Litoměřic. Tentokrát se zadařilo na plné čáře a od paní rozhodčí E. Karvánkové si s Ginou Zelené terasy přivezl splněnou zkoušku ZVV1 za dobře s následujícími body: S 90, P 88, O 82.
Gratulujeme!

Komu z vás by se chtělo sledovat stopu za pošmurného počasí, kdy mží a nefoukne ani vítr? Nejspíš nikomu, ale přesně tyto podmínky jsou ideální pro stopování. Sobotní zkoušky ale nebyly jen o stopování, přezkušovaly se také cviky poslušnosti a obrany podle národního a mezinárodního zkušebního řádu. Nastoupilo 10 psovodů se psy různých plemen, přezkušoval pan rozhodčí Karel Nedvěd a paní Jitka Jozová. Celé zkoušky proběhly v pohodě a v přátelském duchu. Touto cestou bychom chtěli velmi poděkovat rozhodčím za spravedlivé posouzení, O. Novotníčkovi za bezvadně odvedenou práci figuranta, Světlance, Elišce a Květušce za to, že se na 1* staraly o naše mlsné jazýčky, vedoucí zkoušek paní Pavle Polákové za hladký průběh, v neposlední řadě všem zkouškovým za sportovní chování a všem dalším pomocníkům, bez kterých by se tyto zkoušky jen stěží uskutečnily.
A jak si všichni vedli? Podívejte se na přehled:
ZZO1 Hana Mejzlíková (Dasir Zejeriss, Chodský pes) – D
ZM     Olga Hložková (Nelly ze Sedkaru, NO) – U
ZVV1 Josef Kříž (Gina Zelené terasy, NO) – N
            Kamila Krištoforiová (Gira, NO) – U
            Václav Kyncl (Tex z Arnultovic, NO) – D
            Lenka Gahlerová (Akim North Bohemia Whiteline, BŠO) – U
            Eliška Riegerová (Dingo Srdcerváč, ČSV) – N
IPO2 Pavlína Bohunová (Gianna El Greco Wapini von Folge, HHK) – N
SPr2 Dana Štěrbová (Kimmy Da-Kr, NO) – N
IPO3 Jiří Štěrba (Odina z kraje Karla IV., NO) – N

Všem úspěšným blahopřejeme a neúspěšným přejeme hodně štěstí příště!

V sobotu proběhl již 16. ročník soutěže O Pohár města Doksy, který je zařazen do krajské ligy libereckého kraje. Hodnotil pan rozhodčí J. Kolář. Reprezentoval nás Jindra Žák s fenou německého ovčáka Arnou Cireus. V kategorii ZVV1 se umístil na krásném 3. místě. Gratulujeme!

V sobotu se na cvičišti ZKO Bukov v Ústí nad Labem konal již 18. ročník této soutěže. Z našeho klubu se účastnil Jindřich Žák se svou fenou Arna Cireus. Závodilo se ve dvojicích v disciplínách poslušnosti a obrany. Hodnotili pánové J. Kolář a J. Janeček. Na poslušnosti dle ZVV1 získal Jindra 88 b. a umístil se spolu s M. Brigantovou na 7. místě. Druhá dvojice, za kterou náš člen bojoval, se umístila na pátém místě-Jindra s Arnou na obraně s 86 body.

Jindro blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci klubu!

Letošní mistrovství republiky Hovawartů stopařů se konalo v Defurových Lažanech, hodnotil pan Theodor Krajčí. Miroslav Pospíšil vyrazil s oběma fenami soutěžit, Cindy přihlášil do kategorie FH2 a Blackie do FPr3. Obě feny se umístili na zlatých příčkách. Cindy získala s 92 body titul Mistra republiky a CACT a Blackie s 96 body známku výborně.

Moc ti Míro blahopřejeme!


Česko-Slovenský závod Hovawartů – 27. 9., Bochovice
Míra Pospíšil s Blackie vyrazili po dlouhé odmlce do Bochovic porovnat výkony v kategorii IPO1. Blackiina mateřská dovolená se odrazila v poslušnosti, kdy dvojice ztratila hodně bodů. Ale na stopě opět hodně nahnala. Výsledkem bylo pěkné 2. místo.


Zkoušky z výkonu – 3. 10., Nový Bor
Pod kritickým okem paní rozhodčí E. Karvánkové úspěšně složil Jindra Žák s fenou Arnou zkoušku ZVV1 s 262 body.

Velká cena Hrádku nad Nisou – 10. 10.
Letošního 11. ročníku této soutěže se z našeho klubu účastnila Kamča Krištoforiová s fenou Gira v kategorii ZM a Zdenka Maršáková s fenou Holly v kategorii ZVV1. Gira nechtěla od paničky odejít, a tak pan rozhodčí P. Palfi nemohl ohodnotit cvik přivolání. I přesto získali na poslušnosti 34 bodů, na obraně pak 44 bodů a umístili se na 4. příčce. Zdenka obdržela 94 bodů za moc pěknou poslušnost. Bohužel obrana jí tentokrát nevyšla, ale i tak body stačily na třetí místo.

VS na M ČR stopařů – 10. – 11. 10., BK ČR ÚP Staňkov – Otěšice
Dvoudenní výběrová soutěž na mistrovství ČR stopařů všech plemen podle zkoušky IPO FH se zdála tentokrát pro Mirkovu Cindy býti oříškem. Hodnotili rozhodčí pan Radovesnický a paní Tichá. Za první stopu obdrželi 89 bodů, za nedělní stopu 10 bodů a umístili se na čtvrtém místě.

V sobotu 5. září se v Novém Boru konala soutěž s dlouholetou tradicí O Novoborský pohár. Letos vyrazil do jedniček (ZVV1) Jindra Žák s Arnou. V konkurenci 5 psů ve své kategorii se se 180 body umístili na pěkném druhém místě. Tímto ti, Jindro, blahopřejeme!

Další sobotu, 12. září, se ve Frýdlantu nad Ostravicí bojovalo o Kozinův pohár. Tento ryzí závod choďáků byl našlapán skvělými psy, kteří podávali skvělé výkony. Hodnotil pan rozhodčí František Beneš. Hanky benjamínek Darsi byl letos ve své kategorii ZM opět nejmladší, což mu ale nebránilo předvést druhou nejlepší poslušnost. Celkově skončili na čtvrtém místě.

Uplynulý víkend také slavila úspěch Květa Mandíková se svým bílým švýcarským ovčákem Nerem. Úspěšně absolvovali bonitaci, která byla poslední z podmínek uchovnění tohoto krasavce.

Všem moc gratulujeme!


Na letošní druhý ročník obranářského závodu Děčínská kotva nás jeli reprezentovat Jindra Žák se svou fenou německého ovčáka Arnou (kategorie ZVV1) a Kamila Krištoforiová, také s fenou německého ovčáka Girou (kategorie ZZO). Přísně, ale spravedlivě posuzovaly paní rozhodčí J. Duffková a E. Karvánková. Obliba této soutěže mezi kynology každým rokem stoupá, čemuž nasvědčuje i počet zůčastněných, jichž bylo 30. Konkurence byla tedy v jednotlivých kategoriích značná. Jindra výborně připravil a předvedl Arnu, obdržel na poslušnosti 94, na obraně 93 bodů, čímž se s mnohabodovým náskokem stal vítězem ZVV1. Kamča šla na plac až poslední, protože Gira hárala. Bohužel se to tentokrát podepsalo na výkonu-42b. Ze závodu si odnesla ocenění nejmladší účastnice a deváté místo. Na fotky se můžete podívat zde a zde. Oběma členům děkujeme za reprezentaci a přejeme mnoho úspěchů-však letošní soutěžní sezóna ještě neskončila!


Za velkého tepla bojovaly dvě naše členky o dobré umístění v soutěži Zlatý obojek v nedaleké České Kamenici. Výkony hodnotil pan rozhodčí Janeček. V kategorii ZM měla Hanka Mejzlíková se svým mladým choďáčkem Darsim slušně našlápnuto-na stopě získali 40b., na poslušnosti ztratili jen 2 body (48b.). Bohužel se Darsíkovi na obraně nelíbil rukáv a žlutý obušek (obdrželi 29b.), čímž se propadli na čtvrté místo.
V kategorii ZZO si vedla velmi dobře naše mládežnice Kamča Krištoforiová. Rozhodující disciplínou po poslušnosti byla střelba ze vzduchovky a díky tomu, že je se svou fenou Girou sehraná dvojice, vybojovaly spolu krásné druhé místo. Nutno podotknout, že tyto závody byly pro Kamilu první. Oběma patří gratulace a dík za reprezentaci klubu.


Přinášíme vám krátkou reportáž z pondělní vycházky. Pochod byl příjemný, nebylo vedro, foukal větřík a občas trošku pršelo. Borůvky byly sladké a voda v rybníku tak akorát.

Srdečně vás zveme na další pochod vzorných pejsků, který se bude konat v pondělí 6. července 2015. Pochod je vhodný pro socializaci psů. Poněvadž bude naše cvičiště obsazené táborníky, dáváme si před devátou hodinou ranní sraz na parkovišti u hřbitova ve Cvikově (nachází se před álejí, resp. odbočkou na cvičák vpravo, směrem z centra). Nezapomeňte se ošetřit repelentními přípravky, vzít s sebou vodu pro psa a pokud bude potřeba i náhubek. Těšíme se na hojnou účast.

Uplynulou sobotu jsme u nás bojovali v různých převlecích o nejlepší umístění v klubovém srandazávodě. Hany komentář v předchozím příspěvku hovoří za vše: „Kdo nepřišel, může jen litovat.“ Užili jsme si nesmírnou zábavu. Tímto bychom chtěli poděkovat sponzorům městu Cvikov, manželům Pospíšilovým a Rudce Trčkové za poskytnuté ceny a všem účastníkům za skvělou atmosféru. Více fotek naleznete ve fotogalerii.

Víkend v květnu patřil v autokempu Knížecí rybník u Tábora Hovawartům. Konala se zde klubová výstava tohoto plemene. Při této příležitosti vystavil Mirek Pospíšil svou starší fenu Cindy ve třídě veteránů, kde obdržela známku výborná. Zároveň proběhlo vyhlášení výsledků soutěže Nejúspěšnější pracovní Hovawart roku 2014. Cindy ji ve věku jedenácti let již posedmé vyhrála. Blackie, mladší Mírova fena, získala v soutěži nejúspěšnějšího pracovního Hovawarta 2014 třinácté místo.