Nedělní výcvik, dne 22. 10. 2017, se ruší!

Další brigáda na našem cvičáku se svolává na sobotu 28. října!

Začneme ráno v 9 hodin.
Budeme připravovat základy pro umístění nových kotců, tak žádáme hlavně muže, aby si namastili svaly a přišli na brigádu! Vemte s sebou prosím i nějaké to nářadí!

Hned dva naši členové jeli do obce Luková u Lanškrouna v pardubickém kraji soutěžit o postup na mistrovství ČR stopařů 2017. Kdo o tomto závodu slyšel ví, že zde často velmi fouká, pro kdejakého psa to představuje velký oříšek. Terény byly rozděleny tak, že v sobotu se šlo na trávu, kdy posuzoval pan rozhodčí J. Lasík a v neděli se čuchalo na hlíně, kdy posuzoval pan J. Petráček. Oba dny psi musí vypracovat stopu o minimální délce 1800 kroků, alespoň 3 hodiny starou a najít 7 předmětů, což je i pro trénované jedince dost náročné.
Sobotní stopy byly ohodnoceny pěknými body: Evička Andělová s Arnou Sokov za 89 bodů-penalizace za lehké ověření na lomu, za reakci na lidi u cesty, změnu tempa a občas vyšší nos; Míra Pospíšilů s Blackie Amijon Star za 90 bodů-pan rozhodčí by si přál rychlejší označování předmětů a sledování stopy s nízkým nosem po celou dobu.
Díky vytrvalému dešti a ostrému větru se povrch nedělních terénů proměnil v bláto. Oběma fenám činilo potíže stopu vypracovat, a tak bohužel byly předčasně ukončeny.

Na kynologickém cvičišti v Lovosicích se v sobotu sjelo několik desítek majitelů a milovníků jednoho z našich národních plemen. Řeč je o chodském psu, téměř černém, dlouhosrstém všestranném plemeni, které si získává čím dál více oblíbenců. Hanka Mejzlíková s Darsim nastoupili v kategorii ZVV1. Poté, co Dársíček vymýšlel při průzkumu terénu na obranách psí kusy – třeba běžel na druhou stranu, než mu panička ukázala, přeci jen figuranta našel a dokončil obranu. Za svéhlavý výkon byly dvojici sraženy některé body, což je nakonec posunulo až na třetí místo.
Je to báječný výsledek, velmi blahopřejeme Hance a Darsimu!

Do konkurence s mnoha závodníky do nedalekého Liberce vyrazili naši členové uplynulou sobotu. Počasí se během dne postupně zhoršovalo, ale nejsme přeci z cukru a našim psíkům trocha deště, ani blátíčka nevadila. Oba závodníci nastoupili do kategorie ZVV1, kde vybojovali krásná místa. Jirka s Holliday se umístili na čtvrtém místě a Dana s Kimem na skvělém prvním místě! Společně pak obsadili stříbrnou příčku v soutěži družstev.

Velmi blahopřejeme!
*foto: zdroj: rajce.net, autoři gero a Bacus-fotoOde dneška do odvolání, vždy o sobotách nebude přítomen výcvikář. Sobotní výcviky budou nahrazovány každou středu, od 17:00 hod.

Letos se konal již 34. ročník této krajské výstavy. Vidět jste zde mohli opravdu velkou škálu plemen-od naháčů, přes ohaře a chrty až po vlkodava. Organizátoři si dali záležet a vesměs celá akce proběhla hladce a v přátelském duchu. Velmi pěkně se dívalo na malé vystavovatele, kteří bojovali v juniorhandlingu o dobré umístění. Kde jaký dospělák by se od nich mohl zacházení se psy učit. Ve třídě mladých vystavovala Mirka Soukupová svého svěřence Kata. Pan rozhodčí Tibor Havelka ocenil mladého kavkaze známkou velmi dobrá 1.
Do Liberce jela vystavit svého psa i Věra Karásková. Krasavec Bak obdržel v mezitřídě od pana rozhodčího Iuzy Beradzeho známku výborný 1, vítěz třídy, krajský vítěz. Velký dík přitom patří Olze Hložkové, která psa předvedla.
*foto: autor BarStar, zdroj rajce.net

Psi jsou zvířata, a kdo práci se zvířaty zná, ví, že umí vždy něco vymyslet, co byste od nich nečekali. Přesně tomu bylo i v sobotu na závodech v Děčíně. Gira překvapila Kamču Krištoforiovou tím, že při aportu na poslušnosti se začala zajímat o jiné pachy za plotem tamního cvičiště a nepřiběhla k majitelce ani na třetí povel. Každý psovod, kdo jezdí po závodech, ví, že pokud pes nepřiběhne na třetí povel, následuje diskvalifikace. I tyto zkušenosti k soutěžení patří, a tak snad bohudík za ně, protože se můžeme jen zlepšovat a Kamča ví, co pilovat.

Předpověď počasí se v sobotu opět nevyplnila… A bylo dobře, protože jsme na závodech měli parádní počasí. Hájit „barvy“ naší ZKO jeli Kamča Krištoforiová s Girou, Hanka Mejzlíková s Darsim, Dana Štěrbová s Kimem a Jirka Štěrba s Holliday. Pan rozhodčí Tišl hodnotil všechny výkony spravedlivě a organizace akce byla na jedničku. Podívejme se, jak si naši vedli:
kategorie STOPA
Dana s Kimem s 80 body – 6. místo
Hanka s Darsim s 83 body – 5. místo
Jirka s Holliday s 94 body – 2. místo

kategorie ZVV1
Kamča s Girou s 81 body – 8. místo
Dana s Kimem se 157 body – 5. místo
Jirka s Holliday se 175 body – 3. místo

Účastníme se různých akcí, mezi které patří i ukázky výcviku na dětských táborech nebo oslavách. Letos máme zatím nahlášené tyto:

  • 3.6. – oslavy dne dětí Cvikov
  • 1.7. – slavnosti Krompach
  • 13. 7. – dětský tábor v Lindavě
  • 27. 7. – dětský tábor v Lindavě
  • 2.9. – zahradní slavnost – domov důchodců Sloup v Čechách
  • 6.9. – zahradní slavnost – Cvikováček

Letos jsou naši členové velmi aktivní co se výstav týče. Minulou neděli byli předvádět své jedince na mezinárodní výstavě v Mladé Boleslavi hned dva. Mirka Soukupová svého krasavce Kata vystavovala ve třídě mladých, kdy od pana rozhodčího Zaura Agabeyliho obdržel známku velmi dobrý 2 a Michal Smetana vystavil svou fenku aljašského malamuta Akki ve třídě otevřené u paní rozhodčí Ruth Wagnerové. Akki si domů odvezla známku velmi dobrá 3.

Tento rok nás do České Kamenice opět jela reprezentovat Kamča Krištoforiová s Girou. Postupně se z kategorie ZZO vypracovaly na ZVV1 a příští rok mají v plánu soutěžit v ZVV2. Za psychické podpory ostatních členů našeho cvičáku, i kamarádů z Nového Boru či Děčína, se v půl jedné šlo na poslušnost. Vedro bylo příšerné, poznamenalo se i na výkonech psů. Giře hlavně za pomalejší provedení cviků, a pak za chyby např. u skoku vysokého bylo sraženo dost bodů. Po poslušnostech následovaly obrany. Ty odcejpaly poměrně rychle. Zprvu měla Gira potíže s orientací, ale pak se chytla, figuranta vyštěkala a zajistila. Zákusy byly plné, klidné, jen před pouštěním dvakrát povolila. Celkem se 73 body za poslušnost a 78 body za obranu holky vybojovaly v konkurenci ostřílených závodníků a jako nejmladší účastníci páté místo. Prohlédněte si fotky
Velmi blahopřejeme. Už nyní držíme palce na příští rok.


Dne 22. července navždy odešel náš člen Petr Brych starší. Zemřel po těžké nemoci. Přejeme pozůstalým hodně sil k překonání toho jediného, co v životě nemůžeme změnit. Přijměte naši upřímnou soustrast
Členové ZKO Cvikov.

Ano, i v létě, kdy v našem domovském areálu máme táborníky, neleníme a cvičíme. Poslední dvě neděle jsme byli na spřáteleném cvičáku v Novém Boru. Sešlo se nás tak akorát, nálada byla parádní a cvičilo se skoro samo. Pokud se nám něco nepovedlo, hned nás Jirka opravil nebo poradil, jak zkusit cvik jinak a čemu se vyvarovat. Pár fotek můžete zhlédnout v galerii.

Včera jsme malým dětem na dětském táboře v Lindavě ukázali, jak naši psíci umí poslouchat. Představili jsme jim každého jedince, zodpověděli otázky, nechali je psy pohladit, čímž jsme jim přiblížili tato báječná zvířata a práci s nimi. Na několik snímků se můžete podívat do fotogalerie.