Uplynulou sobotu se na cvičišti ZKO Lázně Libverda konal tradiční jarní závod zařazený do krajské ligy. Od nás jela soutěžit jen jedna členka, a to Evička Andělová se svou osmiletou fenou německého ovčáka Arnou. Soutěžily v kategorii Stopa. Arnička vyčuchala krásných 95 bodů, kdy jí pouze o jeden bodík utekla zlatá příčka. Hodnotila paní rozhodčí Světlíková.
Velmi blahopřejeme k druhému místu a skvělému výkonu!


Další brigáda na našem cvičáku se svolává na sobotu 24. června!

Začneme ráno v 9 hodin.

I letos se na oslavy dětského dne vyvedlo krásné počasí. Děti mohly během plnění úkolů na jednotlivých stanovištích zhlédnout ukázku výcviku sportovní kynologie. 10 psů s jejich páníčky předvedlo, že cvičit se dá s různými plemeny, nejen s těmi služebními.

V sobotu předvedla Mirka Soukupová svého 10 měsíčního kavkazského pasteveckého psa na klubové výstavě KRaAOP v Praze. Za vysokých teplot pan rozhodčí Karel Hořák ocenil elán tohoto jedince, vyrovnanou povahu a jeho bezvadné předvenení. Kato svou třídu vyhrál a v konkurenci obhájil již podruhé v řadě tituly CAJC a BOJ.
Velmi blaohpřejeme!

Do boje s konkurencí na Mezinárodní výstavu psů do Litoměřic vyrazila v neděli Mirka se svým mladším kavkazákem Katem. Ve třídě mladých si vedli skvěle, každý se ihned na první pohled do 10 měsíčního štěněte zamiloval. Kato ve své třídě vyhrál, navíc obdržel od pana rozhodčího M. Václavíka ocenění CAJC a BOJ.

Blahopřejeme!

Účastníme se různých akcí, mezi které patří i ukázky výcviku na dětských táborech nebo oslavách. Letos máme zatím nahlášené tyto:

  • 3.6. – oslavy dne dětí Cvikov
  • 1.7. – slavnosti Krompach
  • 13. 7. – dětský tábor v Lindavě
  • 27. 7. – dětský tábor v Lindavě
  • 2.9. – zahradní slavnost – domov důchodců Sloup v Čechách
  • 6.9. – zahradní slavnost – Cvikováček

A opět nadešel čas přezkoušení všeho, co jsme naše miláčky naučili. Letošní jarní zkoušky k nám přijel posoudit pan Bc. Jaroslav Petráček. Nastoupilo 7 psovodů se psy. Navzdory předpovědi, se drželo celý den příjemné počasí, a tak nic nerušilo pohodovou atmosféru. Dík patří všem zúčastněným za hladký průběh této akce.

ZPS1 – Kamila Krištoforiová (Gira, NO) – D
          – Dana Štěrbová (Kimmy Da-Kr, NO) – N
IPO1 – Jiří Štěrba (Holliday Cetrio, NO) – U
FPr2 – Hana Mejzlíková (Dasir Zejeriss, Chodský pes) – D
FH1  – Michal Trhoň (Bessy Amijon Star, HW) – U
FH2  – Tomáš Taubner (D’Artagnan Lebensborn, BOM) – N
SPr1 – Břetislav Žaloudek (Amiga z Žaloudkova dvora, NO) – D


Na klubové výstavě KKPP v Žižicích u Slaného se letos předvedlo „miminko“ naší členky Mirky Soukupové. Od pana rozhodčího Karla Hořáka obdrželo velmi pěkný posudek, ocenění „nejlepší dorostenec výstavy“ a známku velmi nadějný 1. Mirka může být na Kata patřičně hrdá, že zvládl cestu, předvedení a výstavní rozruch na výbornou.


Dne 23. ledna zadala výcviková komise ČKS titul vzorného výcvikáře 3. stupně paní Daně Štěrbové.
Velmi blahopřejeme!

Prvního ročníku Svatomartinské oblastní výstavy psů v Mladé Boleslavi se účastnil i náš člen Michal Smetana. Svou fenu aljaškého malamuta Akki vystavoval ve třídě mladých, kde od paní rozhodčí Marie Maruškové obdržel hodnocení velmi dobrá 1.

Do italského městečka Castiglione del Lago se sjelo 11 závodníků ze všech koutů světa. Za naši republiku jel soutěžit Míra Pospíšil s mladší fenou Blackie Amijon Star. Sobotní stopu na vysoké nesourodé trávě s rozrytými úseky po divočácích ohodnotil pan rozhodčí Massimo Floris 88 body. Nedělní terény se zdály být pro psy těžší, kdy na přechodech, posekané vojtěšce a úsecích se vzrostlou kapustou hodně psů ztratilo cenné body. Nechyběly drenážní kanály a samozřejmě ani rozryté plochy od divočáků. Za výkon na druhé stopě, kterou Blackie statečně vypracovávala 35 minut, získala 75 bodů. Celkově tedy 163 bodů stačilo na báječné 5. místo.

Míro, blahopřejeme, můžeš být na Blackie za její výsledky na prvním mistrovství světa patřičně hrdý!

Již 10. září proběhla klubová výstava teriérů v areálu kynologického spolku v Mladé Boleslavi. Svou fenu Dotty jela vystavovat Bětka Švarcrová. Ve třídě štěňat obdržela od pana rozhodčího Ing. Jaroslava Kubaly spolu s krásným posudkem známku velmi nadějná 1.

Blahopřejeme k vítězství!

Sváteční den patřil zkouškám. Spravedlivě posoudit je k nám přijel pan rozhodčí Bc. Vilém Babička. Nastoupilo celkem 9 psovodů, někteří si vedli velmi dobře a někteří, jak už to bývá, méně dobře. Děkujeme kantýnským-jídlo bylo tentokrát opět na 1*, a také všem ostatním, kteří se podíleli a zajistili organizaci zkoušek.

Pojďme se podívat, jak dopadly…
ZM – Michal Daron (Cliff Black rose gast, STB) – N
ZVV1 – Hana Mejzlíková (Dasir Zejeriss, Chodský pes) – D
ZPS1 – Kamila Krištoforiová (Gira, NO) – N
IPO1 – Jiří Štěrba (Holliday Cetrio, NO) – N
IPO2 – Martin Plavčko (Ebony Princess Maribor, BOM) – V
IPO3 – Dana Štěrbová (Kimmy Da-Kr, NO) – D
SPr2 – Václav Kyncl (Tex z Arnultovic, NO) – N
          – Petra Adamcová (Cink ze Six-Bau, BOM) – D
FPr3 – Josef Zücker (Chery ze Zelené úžlabiny, NO) – VD

Město Žamberk, brána Orlických hor se již po několikáté zhostilo organizování mistrovství ČR mládeže stopařů. Celkem 34 účastníků soutěžilo ve třech kategoriích: doplňková mládež, mládež a junioři. Kamča Krištoforiová s Girou nastoupila do kategorie mládež, ve které se během soboty a neděle musely vypracovat dvě stopy. Jedna dle ZPS1, druhá dle FPr3. Sobotní výkony ztěžoval silný vítr, čuchalo se na trávě a pan rozhodčí Čákora ohodnotil Kamily stopu 10 body. Nedělní terény Giře vyhovovaly již více, stopy byly položeny na hlíně a naši reprezentanti získali 70 bodů. Na prvním Kamily mistrovství se s Girou umístila na devátém místě. Přivezla si domů cenné zkušenosti a nová přátelství.

Na letošní ročník do kategorie Stopa nás jela reprezentovat Hanka Mejzlíková. Její vždy dobře naladěný choďáček Darsi vypracovával svou zatím nejtěžší stopu-povrch místy rozrýpaný od divokých prasat, silný vichr a začátek velmi narušený motokrosovými jezdci. V konkurenci šesti psů se umístili na báječném třetím místě.