Prvního ročníku Svatomartinské oblastní výstavy psů v Mladé Boleslavi se účastnil i náš člen Michal Smetana. Svou fenu aljaškého malamuta Akki vystavoval ve třídě mladých, kde od paní rozhodčí Marie Maruškové obdržel hodnocení velmi dobrá 1.

Do italského městečka Castiglione del Lago se sjelo 11 závodníků ze všech koutů světa. Za naši republiku jel soutěžit Míra Pospíšil s mladší fenou Blackie Amijon Star. Sobotní stopu na vysoké nesourodé trávě s rozrytými úseky po divočácích ohodnotil pan rozhodčí Massimo Floris 88 body. Nedělní terény se zdály být pro psy těžší, kdy na přechodech, posekané vojtěšce a úsecích se vzrostlou kapustou hodně psů ztratilo cenné body. Nechyběly drenážní kanály a samozřejmě ani rozryté plochy od divočáků. Za výkon na druhé stopě, kterou Blackie statečně vypracovávala 35 minut, získala 75 bodů. Celkově tedy 163 bodů stačilo na báječné 5. místo.

Míro, blahopřejeme, můžeš být na Blackie za její výsledky na prvním mistrovství světa patřičně hrdý!

Již 10. září proběhla klubová výstava teriérů v areálu kynologického spolku v Mladé Boleslavi. Svou fenu Dotty jela vystavovat Bětka Švarcrová. Ve třídě štěňat obdržela od pana rozhodčího Ing. Jaroslava Kubaly spolu s krásným posudkem známku velmi nadějná 1.

Blahopřejeme k vítězství!

Sváteční den patřil zkouškám. Spravedlivě posoudit je k nám přijel pan rozhodčí Bc. Vilém Babička. Nastoupilo celkem 9 psovodů, někteří si vedli velmi dobře a někteří, jak už to bývá, méně dobře. Děkujeme kantýnským-jídlo bylo tentokrát opět na 1*, a také všem ostatním, kteří se podíleli a zajistili organizaci zkoušek.

Pojďme se podívat, jak dopadly…
ZM – Michal Daron (Cliff Black rose gast, STB) – N
ZVV1 – Hana Mejzlíková (Dasir Zejeriss, Chodský pes) – D
ZPS1 – Kamila Krištoforiová (Gira, NO) – N
IPO1 – Jiří Štěrba (Holliday Cetrio, NO) – N
IPO2 – Martin Plavčko (Ebony Princess Maribor, BOM) – V
IPO3 – Dana Štěrbová (Kimmy Da-Kr, NO) – D
SPr2 – Václav Kyncl (Tex z Arnultovic, NO) – N
          – Petra Adamcová (Cink ze Six-Bau, BOM) – D
FPr3 – Josef Zücker (Chery ze Zelené úžlabiny, NO) – VD

Město Žamberk, brána Orlických hor se již po několikáté zhostilo organizování mistrovství ČR mládeže stopařů. Celkem 34 účastníků soutěžilo ve třech kategoriích: doplňková mládež, mládež a junioři. Kamča Krištoforiová s Girou nastoupila do kategorie mládež, ve které se během soboty a neděle musely vypracovat dvě stopy. Jedna dle ZPS1, druhá dle FPr3. Sobotní výkony ztěžoval silný vítr, čuchalo se na trávě a pan rozhodčí Čákora ohodnotil Kamily stopu 10 body. Nedělní terény Giře vyhovovaly již více, stopy byly položeny na hlíně a naši reprezentanti získali 70 bodů. Na prvním Kamily mistrovství se s Girou umístila na devátém místě. Přivezla si domů cenné zkušenosti a nová přátelství.

Na letošní ročník do kategorie Stopa nás jela reprezentovat Hanka Mejzlíková. Její vždy dobře naladěný choďáček Darsi vypracovával svou zatím nejtěžší stopu-povrch místy rozrýpaný od divokých prasat, silný vichr a začátek velmi narušený motokrosovými jezdci. V konkurenci šesti psů se umístili na báječném třetím místě.

Ve dnech 14. a 15. října se v Lukové u Lanškrouna sjeli nejlepší stopaři mezi Hovawartama této země, aby změřili své síly. Za silného větru, který se na terénech točil a ztěžoval tím sledování stop, bojoval Míra Pospíšil s Blackie v královské kategorii FH2.
Že tato soutěž nebyla jednoduchá, potvrzuje fakt, že FH2ky došli použe 3 psi až do konce. Mirkova důkladná příprava přinesla ovoce-s 83 body se umístil na zlaté příčce a přivezl si domů titul Mistra ČR!
Míro, SMEKÁME a BLAHOPŘEJEME!

Velký úspěch na výběrové soutěži stopařů mládeže zaznamenala Kamila Krištoforiová s Girou.
Pořádající organizace – ZKO Nové Strašecí připravila pro soutěžící pěkné terény v okolí Křivoklátu.
Kamča závodila v kategorii mládeže dle zkoušky Fpr3.
Rozhodčí, pan Jaroslav Hartl ocenil jejich výkon známkou velmi dobře – 92 bodů a kategorii vyhráli !!!


 

 

 
 
Kamila nejen že složila s Girou zkoušku Fpr3, ale zároveň si zajistila i účast na mistrovství republiky stopařů mládeže.
G R A T U L U J E M E a držíme palce do dalších bojů !!!

Více fotek naleznete na tomto odkazu.

10. září – Děčínská kotva
V sobotu se konala obranářská soutěž v ZKO Děčín (Horní Oldřichov). Účastnily se dvě naše členky, a to Kamila Krištoforiová (kategorie ZVV1) a Mirka Soukupová (kategorie ZZO1). Posuzovaly dámy E. Karvánková a J. Duffková. Kamča si odvezla ocenění nejmladší závodník.

10. září – O Kozinův pohár
Letošní ročník tohoto závodu hostila ZKO Kutná Hora, posuzovala paní Alena Karbanová. Hanka Mejzlíková s Darsíkem nastoupili do kategorie ZM-S, kdy soutěžili podle stopy a poslušnosti zkoušky ZM. Díky skvělým výkonům (stopa 49 a poslušnost 47 bodů) se stali celkovými vítězi Kozinova poháru 2016! Velmi blahopřejeme.


17. – 18. září – VS na MČR stopařů
V ZKO České Budějovice-Planá se uskutečnila výběrová soutěž na MČR stopařů. Posoudili ji pánové rozhodčí Ing. Miroslav Ulč a Vladimír Košťál. Zazávodit si jel také Míra Pospíšil s fenou Blackie Amijon Star. Sobotní stopa byla ohodnocena 85 body, nedělní bohužel jen čtyřmi. Věříme, že další výběrák dopadne lépe.


Blackie Amijon Star splnila na výstavě v Mladé Boleslavi poslední podmínku udělení titulu Český grandšampion.
Velká gratulace!

V sobotu se na cvičišti ZKO Česká Lípa-město konaly smíšené zkoušky podle NZŘ a MZŘ. Mezi přezkušovanými byla i Kamča KrištoforiováGirou. Nastoupily na zkoušku FPr2. Pan rozhodčí Jiří Kolář ohodnotil stopu 85 body, čímž splnili za dobře. Vše proběhlo v přátelském duchu a o bříška zúčastněných se organizátoři též postarali.

Kamčo, blahopřejeme!

6. a 7. srpna – KVV NO Cvikov
Na Klubové výstavě vítězů německých ovčáků získal Jax Zelené terasy, Pavla Pecha, ve třídě mladých známku velmi dobrý. Posuzoval pan Jiří Kučera.

Ve třídě mladých-feny vystavovala též Lenka Brychová, a to svou fenku Hacchi z Algary. Od pana Kučery obdržela známku velmi dobrá.

13. a 14. srpna – Interdog Bohemia
Na mezinárodní výstavě v Mladé Boleslavi vystavovalo hned několik našich členů.
V sobotu Olga Hložková předvedla fenu Nelly ze Sedkaru ve třídě pracovní. Nelly získala od rozhodčí Zoiy Oleinikove ocenění výborná 2, Res. CAC.

V neděli vystavoval Michal Smetana svou fenu Akki Naděje Aljašky ve třídě mladých. Obdrželi od rozhodčího Georgiy Onishchenka známku velmi dobrá 1.

Dále se třídy šampionů účastnil Míra Pospíšilů s fenou Blackie Amijon star. Od pana rozhodčího Pétera Harsányi si odvezli známku výborná 1, CAC.

Všem moc blahopřejeme!

Do sekce KVV NO 2016 byly přidány výsledky.

V neděli v Hrádku nad Nisou úspěšně složila zkoušku Holly Zelené terasy Dalibora Maršáka. A to zkoušku BH se 48 body. Hodnotil pan Jaroslav Petráček.
Blahopřejeme!

Oblastní speciální výstava NO Sadská – 25. 6.
Olga Hložková předvedla svou fenou Nelly ze Sedkaru ve třídě pracovní, kterou vyhrály a odvezly si krásné ocenění výborná 1. Posuzoval pan Ing. J. Novotný.

Krajská speciální výstava NO Troubelice – 2. 7.
Na této výstavě se sešlo 106 psů. Říká se o ní, že je „malá klubová výstava německých ovčáků“. Účastnila se jí Olga Hložková se svou fenou Nelly ze Sedkaru. Od slovenského rozhodčího pana Albína Majsniara obdržely ve třídě pracovní ocenění výborná 11.

Oblastní speciální výstava NO Nový Bor – 5. 7.
Do Nového Boru jel předvést svého psa Pavel Pech. Jax Zelené terasy nastopil ve třídě mladých, kde získal ocenění velmi dobrý 7. Posuzoval pan Ing. Jiří Novotný.